Veganda - Restaurant Week -*Warszawa*

 

Restaurant Week to świetna okazja, żeby poznać nowe miejsca z dobrym jedzeniem. Takim miejscem okazała się Veganda. Wegański Bar, który Istota postanowiła odwiedzić jako pierwszy podczas festiwalu.

Bar jest niewielkich rozmiarów, ale w ciepłe miesiące stoliki są umieszczone również na zewnątrz. Panuje w nim miła atmosfera.

Jako przystawkę podano Tatar z buraka, z musztardą francuską, selerem naciowym, pestkami słonecznika skropiony kremem balsamicznym i oliwą pietruszkową. Była to całkiem solidna porcja, jak na przystawkę i bardzo dobra. Wszystkie składniki pięknie ze sobą grały.


   

Tatar z buraka Tatar z buraka posypany pestkami granatu. Świetny początek kolacji.


Danie główne było bardzo dobre, ale brakło mu jakiegoś wyraźnego akcentu. Miało jednostajnie słodkawy i grzybowy smak. Boczniaki, które się tam znalazły były smaczne. Całość wieńczył zielony groszek.

Makaron z boczniakami Orkiszowe tagiatelle z truflową pastą, boczniakiem i groszkiem cukrowym.


   

Na koniec zachwycił Degustującą Istotę i jej towarzyszy deser (zdjęcie tytułowe). Wyglądał pięknie. Był również smaczny, ale bardzo zmrożony, co utrudniało zjedzenie go.

Veganda to bardzo miłe i ciekawe miejsce z bardzo sympatyczną obsługą. Istota ma tylko niepewność, co do użytych składników, czy aby były wyłącznie wegańskie. Obsługa twierdzi, że tak jest, więc Istota przekazuje dalej. Natomiast coś rzeczywiście spowodowało u niej alergię. A może żołądek człowieka głupieje od takiej ilości zdrowego jedzenia ;)

Podsumowanie :

  1. Smak potraw: 35/50 - minus za deser i jednostajny smak makaronu
  2. Prezentacja potraw: 25/30 - bardzo ładna
  3. Atmosfera: 25/30 - miła, kameralna, dość ciasno przy dużej liczbie klientów
  4. Wystrój/czystość: 15/30 - Czysto, wystrój prosty, skromny
  5. Obsługa: 25/30 - serdeczna i uprzejma
  6. Stosunek jakości do ceny: 50/50 - stała cena z uwagi na festiwal
  7. Podejście do komplikacji żywieniowych: 30/30 - Obsługa Vegandy potwierdza, że wszystkie potrawy są tu wegańskie. Dodatkowo są oznaczenia, które potrawy są bezglutenowe.

W sumie Veganda otrzymuje punktów: 205/250

Link do Veganda

Adres: Plac Zbawiciela 5, Warszawa

Obrazek tytułowy: Parfait czekoladowe z miso i galaretką z czerwonego wina

Restauracja: Veganda
Miejscowość: Warszawa