Umami - ukryta perełka - *Pyskowice*

 

Z dala od miejskiego gwaru, ukryta w czeluściach Pyskowic, istnieje sobie Umami. Z ładnie zagospodarowanym ogródkiem i tarasem. Piękną i spokojną przestrzenią oraz całkiem przyzwoitym parkingiem. To harmonijne miejsce, gdzie z przyjemnością Degustująca Istota przebywa oraz zajada. Umami potrafi Istotę zachwycić swoimi pomysłowymi potrawami i piękną prezentacją.

Sałatka z kaczką Sałatka z kawałkami kaczki, zawiniętymi w chrupiące ciasto była fenomenalna. Kaczka soczysta i delikatna, świeże warzywa i panierowane tofu (specjalnie dla Istoty zamieniono ser na tofu <3 ). Wszystko się pięknie komponowało.


     Istota zawitała do Umami również na Święto Polskiej Gęsiny, gdzie najbardziej zachwycił ją żurek na serwatce z konfitowanymi gęsimi żołądkami, oraz pyszne Bao z szarpaną gęsiną, kapustą kiszoną i prażoną cebulką. Główne danie, czyli filet z gęsi z gratin selera i puree z dyni, już nie był tak wspaniały. Istota woli bardziej mięciutkie mięso, ale wie, że wiele osób ma inne zdanie i mięso w Umami bardzo im odpowiada.

Ziemniak wędzony na sianie Ziemniak wędzony na sianie, podany z boczkiem. Bardzo dobry.


     Umami serwuje też ciekawe napoje. W sezonie letnim można tu spróbować oryginalnych lemoniad. Istocie bardzo zasmakowała lemoniada kawowo wiśniowa. W zimie pyszne rozgrzewające herbatki. Mimo, iż czasem trudno tutaj dotrzeć, to warto. Obsługa miła i profesjonalna. Restauracja Umami jest często objęta całkowitą rezerwacją, z uwagi na odbywające się tam imprezy. Lepiej, zanim się tam udasz, sprawdź ich Facebooka.

  1. Smak potraw: 45/50 - minus za zbyt twarde mięsa, Istota woli mięciutkie
  2. Prezentacja potraw: 30/30 - nowoczesny design, dbałość o szczegóły
  3. Atmosfera: 30/30 - miło, przytulnie
  4. Wystrój/czystość : 30/30 - wystrój elegancki i ciepły
  5. Obsługa: 25/30 - profesjonalna
  6. Stosunek jakości do ceny: 45/50 - w porządku
  7. Podejście do komplikacji żywieniowych: 15/30 - wegetarianie nie mają tu specjalnie dużo do wyboru, weganie już praktycznie nic. Ale w przypadku alergii można modyfikować dania i dla Istoty wiele razy tak robiono.

W sumie Umami otrzymuje punktów: 220/250

Link do strony Umami

Adres:

ul. Sikorskiego 46, 44-120 Pyskowice

Obrazek tytułowy: Gęś oraz Gratin z selera

Restauracja: Umami
Miejscowość: Śląsk