Szara Eminencja(Ursynów)- Restaurant Week -*Warszawa*

 

Szara Eminencja na Ursynowie skusiła swoim wegetariańskim menu, wybredną Degustującą Istotę i przyszła ona tam na kolejną festiwalową ucztę w okazji Restaurant Week.

Lokal jest ładnie położony, pośród zieleni. Wnętrze jest eleganckie, ale “na luzie”.

Istota zaczęła od Carpaccio z buraka z hummusem pistacjowym. Danie wyglądało i smakowało rewelacyjnie. Świetne zestawienie kolorystyczne i eleganckie podanie. W smaku słodkawo ostre, bo słodycz buraka i hummusu przełamywała czerwona jalapeno oraz musztardowa beza.

Carpaccio z buraka Doskonała przystawka. Carpaccio z buraka z bezą musztardową, polane oliwą sezamową i podkręcone jalapeno. Cudo!


Gołąbki z kasztanami i kaszą gryczaną były następnym daniem. Przyozdobione kłębowiskiem chrustu z makaronu ryżowego i polane salsą concasse. To danie zrobiło na Istocie wrażenie, bo wyglądało bardzo oryginalnie. Smak też był dobry, ale kasztany trudno było wyczuć. Chrust był smaczny i świetnie chrupał, ale jako dodatek do obiadu sprawiał wiele trudności. Był twardy i barwił wszystko czego dotknął na pomarańczowo. Lepiej by się sprawdził, jako przegryzka.

Gołąbki z kasztanami Gołąbki z kasztanami i kaszą gryczaną. Podane z chrustem z makaronu ryżowego. Polane salsą concasse i oliwą bazyliową.

Deser wieńczący degustację był bardzo interesujący. Była to gruszka z parfait cynamonowym z szałwią, koło której umieszczone zostały kuleczki jagodowe (jagodowy kawior). Kuleczki były zachwycające. Esencja jagodowa, która świetnie pasowała do gruszki i parfait. Cały deser był bardzo dobrze skomponowany i pyszny.

Gruszki z parfait cynamonowym Gruszka duszona w winie. Podana z parfait cynamonowym i kawiorem jagodowym.


   

Podsumowanie :

  1. Smak potraw: 45/50 - minus za gołąbki
  2. Prezentacja potraw: 30/30 - bardzo ładna
  3. Atmosfera: 30/30 - swobodna, ciepła, elegancka
  4. Wystrój/czystość: 25/30 - Wystrój bardzo ładny, z czystością sztućców był mały problem
  5. Obsługa: 25/30 - profesjonalna i uprzejma, trochę zabiegana
  6. Stosunek jakości do ceny: 50/50 - stała cena z uwagi na festiwal
  7. Podejście do komplikacji żywieniowych: 10/30 - w menu są dania wegetariańskie, ale wegańskich Istota nie znalazła. Brak też oznaczeń o alergenach i wege/wegan opcjach.

W sumie Szara Eminencja Ursynów otrzymuje punktów: 215/250

Link do [Szara Eminencja Ursynów]

Adres: ul. Romera 4b, Warszawa

Obrazek tytułowy: Gołąbki z kasztanami z chrustem

Miejscowość: Warszawa