SzAMMa - a było tak pięknie-*Gliwice*

 

Degustująca Istota pomyślała, że skoro jedna z jej ukochanych restauracji zmieniła menu, to trzeba pójść je przetestować. Toteż, z lekką obawą (jak to przed nieznanym), ale z wiarą (bo to w końcu TA SzAMMa) się tam wybrała i… się rozczarowała.

Z nowym menu przyszło pogorszenie :(

zupa Tom Yum Zupa Tom Yum - dostępna również w obecnym menu. Nie jest to już ta sama zupa, a jej uboższa wersja. Wcześniej było w niej pełno kiełek, krewetek, świeżych i chrupiących warzyw. Była bogata i wspaniała. Teraz jest po prostu ok, zrobiona ze szpinakiem i dorszem.


    Największym rozczarowaniem była pizza z truflą. Degustująca Istota pamięta, jak wspaniale ta pizza kiedyś smakowała, jaki piękny aromat roztaczał się wkoło, gdy jej ją podawano… Chrupiący spód, każdy kęs pachniał truflą, która pięknie się komponowała z kasztanami, kurkami i kozim serem. Poezja! Teraz, to już nie to samo. Wersja jest tańsza, z orzechami włoskimi zamiast kasztanów i mniejszą ilością trufli.

Przystawka z kaszanki Przystawka z kaszanki. Kuleczki z kaszanki to ciekawy pomysł. Były chrupkie i ładnie wyglądały, ale smakiem nie zachwyciły.


     Kolejna przystawka to pierogi ze ślimakami. Niestety boczek był tam tak intensywny, że przyćmiewał inne smaki. Same pierogi były nieco gumowate. Najlepszym daniem, w przystawkowym zestawieniu, wydaje się być smalec z dzika. Niestety wegetarnianie nie mają co tu wybrać.

Ten lokal to nadal świetna restauracja, która sprzedaje chleb własnego wypieku (tylko na zamówienie i tylko w 2 dni w tygodniu). Degustującej Istocie jeszcze nie udało się go dopaść, ale cały czas próbuje.

SzAMMa jest znana z doskonałego przyrządzania mięs. Co Degustująca Istota potwierdza, bo kaczka sous vide, którą tam jadła była doskonała. Rozpływała się w ustach, a skórkę miała idealnie przypieczoną. Dla wegan i wegetarian, SzAMMa to średnia opcja. Mało jest tu dań, które mogą w ogóle spróbować.

Podsumowanie :

  1. Smak potraw: 30/50 - punkty odjęte za 2 średnie przystawki, pogorszenie pizzy i zupy Tom Yum
  2. Prezentacja potraw: 25/30 - dania ładnie podane, przemyślane kompozycje
  3. Atmosfera: 30/30 - miło, przytulnie
  4. Wystrój/czystość : 30/30 - wystrój piwniczny, bardzo klimatyczny, czysto
  5. Obsługa: 25/30 - miła, czasem zdarzają się wpadki
  6. Stosunek jakości do ceny: 40/50 - ceny spadły, ale jakość też
  7. Podejście do komplikacji żywieniowych: 20/30 - wiele razy się zdarzało, że potrawa była dla Degustującej Istoty modyfikowana, aby nie zawierała alergenów, za to duży plus. Minus za małą ilość dań wegan/wege.

W sumie SzAMMa otrzymuje punktów: 200/250

Link do profilu SzAMMy na fb SzAMMa

Adres: ul. Raciborska 1, wejście od ul. Krupniczej, Gliwice

Obrazek tytułowy: Pierogi ze ślimakami

Restauracja: Szamma
Miejscowość: Gliwice