Nabil - kuchnia z sercem - *Katowice*

 

W poszukiwaniu dobrego falafela w Katowicach, Degustująca Istota zawędrowała do Baru Nabil - falafel, hummus, za’atar. Za najlepszy falafel Istota uważa ten z Mazaya falafel w Krakowie. Perfekcyjny, pełen warzyw z pestkami granatu, świeżą kolendrą i świetnymi sosami. Niestety na śląsku, do tej pory, Istota była rozczarowana po testowaniu tutejszych falafeli. Na szczęście trafiła do Baru Pana Nabila.

Duży falafel Świetnie przyprawiony duży Falafel z dodatkiem chrupiącej kiszonej rzepy.


Falafel był bardzo dobry, ale Istotę zachwycił placek zwany Manoushe. To było coś, czego nigdy wcześniej nie jadła i było cudowne. Każdemu poleca go spróbować. Z tego co mówił właściciel, do dostania tylko u niego.

Manoushe Tradycyjny Libański placek z Za’atarem i warzywami - Manoushe.


    Można też tutaj spróbować hummusu i świetnych baklav. Istota nie jest fanką baklav, bo zwykle są po prostu słodkie i lepkie. Natomiast te baklavy są pyszne. Owszem słodkie, ale wersja w kształcie gniazdka (zdjęcie tytułowe) smakuje świetnie. Jest chrupiąca i bardziej karmelowa niż druga opcja, która również jest pyszna.
   

Sorbet Baklava z orzechami włoskimi.


    Istota miała też drugi ważny powód, aby odwiedzić Bar Nabil. Były to wegańskie pączki, które można było kupić w Tłusty Czwartek. Domowe, ciężkie, pełne marmolady i pyszne.

W kuchni Pana Nabila przede wszystkim urzeka smak, dbałość o składniki i klienta. Czasem trzeba tu sporo poczekać, jak zamówień jest trochę, bo Pan Nabil sam obsługuje klientów, ale warto uzbroić się w cierpliwość. To przemiły człowiek z wielkim sercem. Za prawdziwą pyszną kuchnię, za krótkie menu, za cudowne wegańskie potrawy i za pasję z jaką prowadzi to miejsce, Pan Nabil i jego bar otrzymują order Wesołego Bakłażana!

Odznaka Wesołego Bakłażana

Podsumowanie :

 1. Smak potraw: 50/50 - wspaniałe smaki libańskiej kuchni
 2. Prezentacja potraw: 25/30 - prezentacja typowa dla baru
 3. Atmosfera: 30/30 - wesoło i przyjemnie
 4. Wystrój/czystość: 15/30 - wystrój nie jest zbyt atrakcyjny, raczej skromny
 5. Obsługa: 30/30 - bardzo miła
 6. Stosunek jakości do ceny: 50/50 - pyszne jedzenie za nieduże pieniądze
 7. Podejście do komplikacji żywieniowych: 30/30 - Nie było problemów, żeby poprosić o modyfikacje potraw. Plus za wegańskie potrawy

  W sumie Nabil - falafel, hummus, za’atar otrzymuje punktów: 230/250!

  Link do Nabil - falafel, hummus, za’atar

Adres: Mariacka 26 (wejście od bramy Francuskiej 6) Katowice

Obrazek tytułowy: Baklava

Restauracja: Nabil
Miejscowość: Katowice