ISTO - nowość 2018 roku-*Katowice*

 

Degustująca Istota stwierdziła, że pierwszym wpisem podzieli się z Tobą, o błądzący w internetach, opinią na temat restauracji, która w zeszłym roku zrobiła na niej największe wrażenie i dostaje odznakę Wesołego Bakłażana.

Odznaka Wesołego Bakłażana

Istota w Isto była dwa razy. Raz, przy okazji Restaurant Week, a drugi raz z okazji święta gęsiny. Obie wizyty zrobiły na niej ogromne wrażenie. Zresztą nie tylko na niej. ISTO zdobyło, zaledwie kilka miesięcy po otwarciu, tytuł Najlepszej Restauracji w Polsce na festiwalu Restaurant Week.

Wystrój restauracji niczym się nie wyróżnia, ładne industrialne wnętrze, ale dania… cudowne. Na Śląsku nigdzie indziej nie spotkała się ona z tak świetną techniką przyrządzanie potraw oraz z tak oryginalnymi pomysłami.
   

Masło Delikatne, puszyste masło, robione na miejscu, posypane pudrem buraczanym. Podawane do chleba na zakwasie, pieczonego również w ISTO. Razem całość tworzy tzw. Czekadełko.


Na wspomnienie zasługuje foie gras, które podano do filetu z gęsi. Sam filet też był pyszny, rozpływał się w ustach. Ale kuleczka foie gras z chrupiącą otoczką z której po przekrojeniu wylewa się pyszny, ciepły, aksamitny sos wątróbkowy to rewelacja. I ten żurek z jajkiem i grzybami! Podany z okazji Restaurant Week. Piękny. Serio. Piękny! Oczywiście przed zalaniem był taki piękny, ale za to po zalaniu, był pyszny.
   

FONDANT Fondant czekoladowy z lawą z rokitnika, w wersji bez śmietany, za to z kwiatami. Zmiana ze względów alergicznych, za co Istota dziękuje.


    Degustująca Istota istotnie zachwyciła się Isto i ma zamiar tam bywać, o ile fundusze pozwolą. Jest tu drogo, ale wspaniale.

Podsumowanie :

  1. Smak potraw: 50/50 - genialny smak, ciekawe połączenia smaków i struktur
  2. Prezentacja potraw: 30/30 - piękna, przemyślana
  3. Atmosfera: 30/30 - bardzo miła, spokojna
  4. Wystrój/czystość: 30/30 - czysto i elegancko
  5. Obsługa: 30/30 - w 100 % profesjonalna i uprzejma
  6. Stosunek jakości do ceny: 40/50 - ceny bronią się doskonałą jakością dań
  7. Podejście do komplikacji żywieniowych: 20/30 - jak chodzi o propozycje dla wegan, to nie bardzo jest co wybrać. Dla wegetarian lepiej, jest kilka ciekawych dań. Na pytanie, czy dostosują menu degustacyjne do wykluczeń żywieniowych, odpowiedź była twierdząca, ale ze stałego menu ciężko coś wybrać roślinożercom.

W sumie ISTO otrzymuje punktów: 230/250!

Link do ISTO

Adres: Aleja Roździeńskiego 1A, Katowice

Obrazek tytułowy: Żurek w ISTO przed zalaniem

Restauracja: Isto
Miejscowość: Katowice