Isto na Restaurant Week - *Katowice*

 

Istota Isto odwiedza jak tylko ma okazję i głównie, jak widać, są to różne festiwale. Tym razem na Restaurant Week Istota wybrała menu mięsne, bo zachęciło ją foie gras.

Na początek Istota i towarzyszące jej Istoty, tradycyjnie już, zostały poczęstowane chlebkami własnego wypieku oraz masłem z pudrem borowikowym. Bardzo pyszne.
   

Różne rodzaje chleba Trzy rodzaje chleba wypiekanego w Isto, podawanego jako Amuse-bouche.


Przystawka była ze wspomnianym wcześniej foie gras. I okazała się najlepszym punktem tej kolacji. Ravioli, faszerowane foie gras to była poezja. Istota mogłaby takie ravioli jeść i jeść…
   

Ravioli z foie gras Rewelacyjne ravioli z foie gras.


Danie główne oraz deser już tak bardzo nie zachwyciły, choć były bardzo dobre. Brakowało efektu wow.

Jako drugie danie podano perliczkę z kaszą jęczmienną, dzikim brokułem i boczniakiem. Całość otoczona była sosem szafranowym. Istocie najbardziej smakowała tutaj kasza oraz boczniak. Sama perliczka, choć świetnie przyrządzona jakoś nie spasowała Istocie.

Perliczka w sosie szafranowym Dość klasyczny obiad, jak na Isto. Perliczka z kaszą i sosem szafranowym. Całkiem dobra, tylko czegoś tu brakowało...


   

Deser okazał się ciastkiem, a konkretniej był to ptyś francuski z kremem i owocowym wnętrzem. Był to najlepszy ptyś jakiego Istota jadła w życiu. Jednak Istota nie przepada za tak kremowymi deserami, dlatego nie zachwyciło ją to, ale nadal przyznaje, że było smaczne.

Ptyś francuski Ptyś francuski z kremem i owocowym środkiem. Same ciasto ptysia było lekko chrupiące, co Istocie się bardzo podobało.


   

Ogólnie Istota wyszła zadowolona, ale ciut rozczarowana. Isto rozpuściło ją do tego stopnia, że bardzo dobre już jej nie wystarcza i chciałaby zachwycające ;) Degustująca Istota podtrzymuje odznakę Wesołego Bakłażana.

Odznaka Wesołego Bakłażana

Podsumowanie :

  1. Smak potraw: 50/50 - wszystko bardzo dobre
  2. Prezentacja potraw: 30/30 - bardzo ładna, choć dość klasyczna
  3. Atmosfera: 30/30 - bardzo miło i elegancko
  4. Wystrój/czystość: 30/30 - Ładne wnętrze, czysto
  5. Obsługa: 30/30 - uprzejma i profesjonalna
  6. Stosunek jakości do ceny: 50/50 - stała cena z uwagi na festiwal
  7. Podejście do komplikacji żywieniowych: 20/30 - odnośnie stałego menu - są dania wegetariańskie, wegańskich nie ma i nie ma oznaczeń alergenów.

W sumie Isto otrzymuje punktów: 240/250!!!

Link do ISTO

Adres: Aleja Roździeńskiego 1A, 40-202 Katowice

Obrazek tytułowy: Perliczka z kaszą i boczniakiem

Restauracja: Isto
Miejscowość: Katowice